Architektura Mieszkaniowa

Apartamentowiec na Julianowie

Budynek w obecnym kształcie powstał w wyniku przebudowy obszernego domu jednorodzinnego z początku lat 90, na współczesny apartamentowiec z trzema niezależnymi mieszkaniami, tarasami oraz garażami podziemnymi.

Przed remontem budynek posiadał dach wielospadowy oraz zewnętrzny basen zlokalizowany w patio. Nowo projektowany układ funkcjonalny wymusił wiele zmian, zarówno w wewnętrznym układzie konstrukcyjnym, jak i w podziałach zewnętrznych, czy układzie i rozmiarze okien. Problemy projektowe pojawiały się lawinowo, gdyż jedna zmiana niosła za sobą kolejną.

Budynek w obecnym kształcie powstał w wyniku przebudowy obszernego domu jednorodzinnego z początku lat 90

Bryła budynku, pomimo iż atrakcyjna na czasy jej powstania, w momencie przystąpienia do przebudowy była już przestarzała i wymagała silnej ingerencji. W tym celu zmieniliśmy dachy na płaskie, wprowadziliśmy duże przeszklenia oraz naturalne, ale eleganckie i ponadczasowe materiały elewacyjne, które idealnie wpisywały się w charakter osiedla Julianów w Łodzi.

Budynek zyskał nowy, świeży wygląd oraz prostą, elegancką i współczesną formę, czyli wszystko to czego do tej pory mu brakowało.