wybierz kategorię:

- wszystkie
dom-z-eco-rdzeniem-1

Dom
z eco rdzeniem

Dom z eco rdzeniem to próba znalezienia odpowiedzi na pytanie jak powinien funkcjonować energooszczędny dom przyszłości, który w dodatku będzie rozwiązaniem uniwersalnym i dostępnym.

dom-z-eco-rdzeniem-2
rdzeń domu pasywnego

Tak właśnie powstała idea rdzenia, jako centralnego punktu domu, mieszczącego wszystkie systemy oraz instalacje niezbędne do obsługi ekologicznego budynku. Proponowane rozwiązanie jest częściowo systemowe, ponieważ rdzeń jest elementem stałym i powtarzalnym, natomiast okalająca go architektura, może nabierać różnych kształtów i rozmiarów w zależności od lokalizacji budynku na działce, stron świata, potrzeb funkcjonalnych przyszłych domowników, a także względów estetycznych.

Głównymi zaletami „eco rdzenia” jest kumulacja wszystkich pomieszczeń sanitarnych oraz urządzeń technicznych w jednym miejscu, dzięki czemu długość instalacji została skrócona do niezbędnego minimum i skupiona na niewielkim obszarze. Dodatkowym plusem powyższego rozwiązania jest strefowanie części budynku ze względu na ich temperaturę. W „ Eco rdzeniu” znajdują się pomieszczenia wymagające temperatur użytkowych około 24°C oraz urządzenia emitujące ciepło, jak kominek, czy pompa ciepła. Rdzeń nie wychładza się przez ściany zewnętrzne ponieważ jest zlokalizowany w centrum domu, a jedynie emituje ciepło do pomieszczeń na około.

dom-z-eco-rdzeniem-3
dom-z-eco-rdzeniem-4
dom-z-eco-rdzeniem-5