wybierz kategorię:

- wszystkie

Mieszkanie
w Warszawie

 

Projekt wnętrza mieszkania na warszawskim Wilanowie, był próba pogodzenia dwóch skrajnych koncepcji. Jako architekci musielismy zderzyc ze soba wizje Inwestora z faktycznym kontekstem miejsca. Własciciele mieszkania marzyli o bardzo eleganckim wnetrzu, inspirowanym stylem mieszczanskim, z róznymi charakterystycznymi detalami takimi jak lamperie, sztukaterie i oryginalne stare meble. Z drugiej strony, jako architekci mielismy swiadomosc kontekstu miejsca, czyli współczesnego osiedla mieszkaniowego zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie, które swa architektura (projektu JEMS architekci) narzucało bardzo nowoczesny styl. W zwiazku z tym, bardzo chcielismy uniknac efektu sztucznosci, nienaturalnosci i pewnej obłudy architektonicznej.

 
 

Nasz projekt z załozenia miał byc nowoczesny, jedynie przełamany miekkimi akcentami zaczerpnietymi ze stylu mieszczanskiego.

Wnetrze mieszkania jest bardzo jasne, ponieważ zależało nam na zachowaniu białych ścian, które stałyby sie tłem dla pięknych mebli, lamp i dodatków. Drewniany parkiet ułożony w jodłę francuską podkreśla elegancki charakter wnętrza i bardzo ociepla klimat domu.

Cała strefa dzienna została zlokalizowana w jednej otwartej przestrzeni. Dużą część zajmuje tutaj kuchnia, która stanowi serce domu z uwagi na kulinarną pasję domowników. Ze wzgledu na jej rozmiar, chcielismy żeby była biała i prosta, nie zwracajaca na siebie zbyt wiele uwagi. Jedynie charakterystyczne płytki na scianie wprowadzaja widoczny z kazdego miejsca detal. Klamra spajajaca kuchnie z salonem, jest podzielony na dwie czesci czarny regał na ksiazki i tv. Bardzo spodobała nam sie idea wprowadzenia ksiazek do kuchni i przełamania sterylnosci tego miejsca.

 
 

Kolejnym akcentem zmiekczajacym wnetrze sa piekne i bardzo efektowne tapety firmy Wall & Decò. Zastosowalismy je w dwóch miejscach: naprzeciw wejscia do mieszkania, ukrywając tym samym drzwi do pralni oraz w sypialni, na ścianie naprzeciw łózka mieszczącej dwoje drzwi do garderób.

 
 

Całe mieszkanie jest tak zaprojektowane, aby stanowiło przyjemne tło umożliwiające domownikom uzupełnianie wolnych przestrzeni licznymi pamiątkami z dalekich podroży, które inspirują do ciągłych zmian.

 

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki, którym chcieliśmy nadać odmienny charakter. Większą potraktowaliśmy jak elegancki salon kąpielowy, z dominującym marmurem. Jedynym dodatkiem są proste, wysokie szafkami przełamane czarnym rozcięciem i elegancka armatura i ceramika.

W drugiej, mniejszej łazience również postawiliśmy na prostotę, przełamana delikatnym dekorem z płytek i kolorowych dodatków. Eleganckiego charakteru dodają wertykalne elementy takie jak wolnostojące umywalka, wąskie pionowe lustro obok umywalki czy biała szafa w zabudowie.